Maseczki ochronne

Maseczki ochronne – zabezpiecz się skutecznie

Maseczki ochronne – znaczący środek ochrony osobistej!/?

Dotychczas popierałeś i stosowałeś się do akcji #zostanwdomu lub #nieoklamujmedyka? Zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić w obecnej sytuacji, aby przyczynić się do zmniejszenia ilości  zakażeń koronawirusem? Ostatnio w mediach społecznościowych ruszyła kolejna akcja #nosmaseczke. Nie tylko środowisko lekarskie, ale również osoby znane włączyły się w tą inicjatywę. Większość osób zastanawia się czy warto stosować się do tego zalecenia? Odpowiedź jest prosta: tak warto!

Wirus sam w sobie nie jest zbyt mobilny. Aby się rozprzestrzeniał, musi przenieść go człowiek na drugiego człowieka. Fakt, że maseczka ochronna nie uchroni całkowicie osoby, która ją nosi przed zakażeniem, jest chyba wszystkim znany. Jednak dzięki maseczce nie będziemy dzielić się koronawirusem z innymi.  Niektóre osoby mogą być nieświadome zarażenia, ponieważ przechodzą go w łagodny sposób lub objawy jeszcze się nie pojawiły. Stosowanie zatem maseczki w miejscach publicznych może uchronić tym samym drugiego zdrowego człowieka.

Nie używajmy jednak maseczek certyfikowanych jeśli nie ma takiej konieczności. Są one bardziej potrzebne personelowi medycznemu, który każdego dnia ryzykuje życie, mając ograniczone środki ochrony osobistej. Na szczęście możemy stworzyć inną, własną barierę ochronną. Masowo do produkcji bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku ruszyły szwalnie, firmy itp., aby móc wyposażyć każdego z nas.  Aby maseczka bawełniana pełniła funkcję ochronną należy przestrzegać poniższych zaleceń:

  • Przed założeniem maski umyj dokładnie ręce
  • Nie noś maseczki przez cały dzień - używaj jej tylko kiedy przebywasz w otoczeniu innych ludzi
  • Unikaj dotykania maski w trakcie jej użytkowania
  • Utrzymuj maseczkę w czystości - pierz w temperaturze 60 stopni z użyciem detergentu
  • W przypadku zawilgocenia wymień na nową - w tym celu najlepiej wyposaż się w posiadanie 3-4 maseczek
  • W przypadku zawilgocenia wymień na nową - w tym celu najlepiej wyposaż się w posiadanie 3-4 maseczek
  • Dla zwiększenia skuteczności włóż do kieszonki dodatkowy wkład z flizeliny, ewentualnie wystarczająca będzie chusteczka higieniczna.

Maseczka bawełniana dwuwarstwowa z materiału wysokiej jakości ogranicza ryzyko przeniknięcia wirusa o połowę. Wkład z fizeliny powiększa jej skuteczność do ok. 80%. Miejmy jednak świadomość, że żadne środki ochrony osobistej nie dają 100% ochrony przed zakażeniem. Stosowanie ich jednak w połączeniu, czyli zakładanie maseczki, regularne i dokładne mycie rąk, ograniczenie kontaktu bezpośredniego z innymi osobami, a dodatkowo regularne dezynfekowanie powierzchni, gdzie mogą gromadzić się wirusy i bakterie, może zminimalizować ryzyko i zastopować rozprzestrzenianie się wirusa. Zatem nasza dyscyplina jest kluczowa.

Ninja Maseczki Ochronne

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *