Maseczki ochronne

Koronawirus love/hate story

maseczki na koronawirusa

Koronawirus dyktuje nowe zasady. Zasady te dotyczą coraz szerszych aspektów naszego życia, a zmieniają się tak często, że czasem trudno się w tym wszystkim połapać. Na pewno łatwiej jest tym, którzy lubią zaskakujące sytuacje, wiele zmiennych, czy skoki przez płotki. Dla nich – have fun, a dla innych – good luck 😛

Jak mawia nasza koleżanka, jedyna stała to zmienna, ale to co się nie zmienia, to to że wszyscy musimy sobie jakoś z tym poradzić.

My jako Ninja Mask, tak samo jak Wy, przeszliśmy przez coronatime w pewnych wzlotach i małych upadkach. Raz było lepiej, a raz gorzej, jednak to co było dla nas najważniejsze, to ochrona i bezpieczeństwo.  Naszym najważniejszym hasłem w e-sklepie jest ,,Ja chronię Ciebie, Ty chroń mnie”. Od tego wyszliśmy, od takiej małej/dużej społecznej odpowiedzialności. To był impuls dotyczący właśnie bezpieczeństwa, odpowiedzialności względem siebie i innych. Konieczność dostosowania się do nowych regulacji prawnych, o tyle łatwych do zniesienia, że przyświecał nam słuszny cel zwiększenia bezpieczeństwa.

Tworząc kolekcję maseczek ochronnych na początku wyszliśmy od maseczek jednorazowych z certyfikatami CE. Tak samo jak Wy, nosiliśmy je każdego dnia, zmienialiśmy je w zależności od sytuacji, czasem nawet kilkanaście razy dziennie. W kolejnych dniach opublikowane zostały badania dotyczące możliwości zastosowania maseczek bawełnianych.  

Na początku z każdym dniem odkrywaliśmy nowe mankamenty, brak komfortu i wygody użytkowania najróżniejszych maseczek-prototypów. Doskwierał nam cały wachlarz małych niewygodności, które pod koniec dnia składały się na solidny problem. Naszej córce włosy wkręcają się w gumkę, synowi twarz się poci, a nam nosy jakby puchły i zmieniały kolor. Do tego parujące okulary i jakiś dziwny mikroklimat w maseczce. Z każdym dniem nasz podziw dla Azjatyckich kolegów rósł, myśleliśmy jak to możliwe, że oni noszą maski od tak dawna, a nie wpływa to na ich komfort. Azjaci – szacunek dla Was, serio!

Od pamiętnego czwartku, maseczki stały się wspólnym obowiązkiem, poszliśmy śladami innych krajów. Więc nosiliśmy to co było, ale już myśleliśmy co zrobić, aby choć w małym stopniu wrócić do naszych zasad życia. Do jakiejś swobody, wygody, komfortu, a również estetyki.

Noszenie masek stało się podstawową formą prewencji. Choć nadal pamiętać należy o jak najczęstszym myciu i dezynfekowaniu rąk, klamek i telefonów.

Pandemia codziennie uczy nas czegoś nowego…

Dziś w naszej ofercie znajdziecie na prawdę wyselekcjonowane i dopracowane produkty, najwyższej jakości. Wykroje maseczek zostały starannie dopracowane, w pocie czoła zdobyliśmy prawdziwą, certyfikowaną i 100% bawełnę, która nie przypomina wzornictwem pościeli z naszego dzieciństwa lub kuchennych ściereczek.

Skupiliśmy się na podstawowych, ale jednocześnie wartościowych, praktycznych i estetycznych produktach:

  • Maseczki jednorazowe – na wszelki wypadek kilka sztuk przyda się w każdym domu. Awaryjnie – jeśli nasza bawełniana maseczka jest w praniu, została przypadkiem w pracy, potrzebujemy dodatkowej ochrony (wówczas możemy założyć jednorazową maseczkę pod maseczkę bawełnianą i zwiększyć ochronę.
  • Maseczki bawełniane proste z kieszenią na filtr – maseczki kształtem dopasowują się do każdej twarzy bo nie są profilowane. Jeśli włożymy do nich filtr, zwiększymy ich skuteczność – co jest ważne dla osób, które wiedzą, że znajdują się w sytuacjach potencjalnie zwiększonego ryzyka.
  • Maseczki bawełniane profilowane – dwie warstwy bawełny dają ochronę na poziomie dobrym. Wyprofilowanie pomaga osobom noszącym okulary. Są także lżejsze, jest ich „mniej”, przylegają do twarzy, więc doskonale sprawdzą się podczas upałów.
  • Maseczki bawełniane z zaworem – dla osób, które potrzebują maseczki przez większą część dnia lub też są aktywne fizycznie. Maseczki pomagają swobodniej oddychać, a jednak zachowują wysoką skuteczność.
  • Filtry – zwiększają skuteczność maseczek bawełnianych.
  • Etui – do bezpiecznego, higienicznego i wygodnego zabierania i przechowywania maseczki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *